O mně

RadimPortret

PhDr. Radim Jebavý, Ph.D.

Narodil jsem se v roce 1973 v Prostějově. Jsem šťastně ženatý, mám dvě dcery. Absolvoval jsem Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, kde od roku 1998 pracuji  na Katedře atletiky. V současné době jsem pověřen jejím vedením. Jsem předsedou atletického oddílu VSK FTVS Praha a zabezpečuji chod fakultní posilovny. Na katedře atletiky vyučuji předměty jako jsou Atletika, Specializace atletiky- vrhy a hody, Posilování, Zimní kondiční kurz. Mezinárodní studenty připravuji v předmětech Strengthening, Winter Conditioning course, Basic athletics. V rámci Celoživotního vzdělávání vyučuji předměty: Kondiční příprava, Posilování a Kondiční příprava ve sportovních hrách.  Rovněž pořádám jednodenní kurzy s obdobnou tématikou.

Vedle práce na FTVS působím i jako kondiční trenér u reprezentačních plavců VSC Praha a podílím se na letní přípravě českých hokejistů působících v nejvyšších evropských soutěžích, KHL a zámořské NHL. Přednáším na trenérských kurzech o kondiční přípravě pro různá sportovní odvětví a specializované kurzy i pořádám. Jsem autorem a spoluautorem několika knih, odborných a vědeckých článků se zaměřením na kondiční přípravu a především na silové schopnosti. Působím nebo jsem působil jako kondiční trenér u „A“ týmu hokejistů Rytíři Kladno, u hokejové reprezentace „U17“, u ženské softballové reprezentace a u některých reprezentačních triatlonistů. Spolupracuji se společností Bootcamps a PIM (RunCzech), pořádající populární městské vytrvalostní závody.

V rámci „Chytrého sponzoringu“ zastřešuji se svým týmem odbornou spolupráci mezi UK FTVS Praha a společností Kooperativa.

Jako sportovec jsem se v dětství věnoval lednímu hokeji a po ukončení ZŠ jsem přesedlal na atletiku (zaměření na vrhačské disciplíny, konkrétně hod kladivem). Později jsem si oblíbil i krosové běžecké závody, hlavně Velkou Kunratickou (16 startů), orientační běhy a různé všestranné víceboje (např. Eurohry Doksy). Kromě toho se snažím zůstat aktivním sportovcem a mým obrovským koníčkem je nezávislé cestování s báglem na zádech. V současné době mě nejvíc přitahují sportovně – dobrodružné výpravy na kolech „s plnou polní“ po různých koutech světa.

 • Absolvent FTVS v roce 1998 obor TVS – sport, specializace atletika
 • Kondiční trenér českých reprezentačních triatlonistů Lenky Radové 2001-2008 , Jana Čelůstky (2008 – 2009), Pavla Patáka (2004-2010), Martina Pejsara (2005-2006)
 • Postgraduální studium 2012, téma disertační práce Ovlivnění efektivity stimulace vytrvalostní síly prostřednictvím cvičení na nestabilních oporných plochách
 • Doktorát z filozofie 2013
 • Držitel mezinárodní atletické licence (CECS Level II Lecturer Course pod IAAF, Kolín nad Rýnem, SRN 2015)
 • Kondiční trenér u softballové reprezentace žen 2006-2013, 2018-doposud
 • Kondiční trenér reprezentačních plavců VSC Praha od 2008 (Simona Baumrtová, Barbora Závadová, Jan Šefl, Martina Moravčíková, Petra Chocová, Tomáš Fučík, Kristýna Horská, Tomáš Franta, Martina Elhenická)
 • Kondiční trenér hokejového týmu Rytíři Kladno 2011-2015, 2016-2017
 • Trenér pro širokou veřejnost u společnosti Bootcamps
 • Spolupráce s Českým svazem ledního hokeje
 • Spolupráce na letní přípravě hokejistů Pavla Patery, Jakuba Voráčka, Radka Smoleňáka, Petra Tatíčka, Ondřeje Pavelce, Michaela a Martina Frolíka, Tomáše Kaberleho atd.
 • Kondiční trenér tenistky Dominiky Paterové (2013-2016)
 • Pedagogická praxe: 1998 – doposud katedra atletiky, od roku 2021 její vedoucí
 • 1990-1997 vedoucí oddílu nebo sportovní instruktor na letních dětských táborech v Sobotíně a Domašově n/B, 1995-1998 vedoucí oddílu na sportovním táboře UK FTVS Praha ve Stráži n/N a 1996-2003 instruktor lyžování v ZŠ Vojtěšská a Mikulandská Praha