Cestování

KOLO, SNY a DOBRODRUŽSTVÍ aneb výzva i pro Dominátora

Podařilo se nám s parťákem Davidem dát dohromady všechny vzpomínky, zápisky a tisíce fotek a vybrat z nich to nejlepší, a tak vznikla cestopisná knížka o výpravách na kole, která vyšla na konci listopadu 2016.

Kniha se soustřeďuje na cykloakce, které jsme podnikli za posledních dvanáct let v rozmezí 2005–2016.

Pokud chcete udělat sobě nebo svým blízkým radost, je možné se domluvit na osobním předání ( 299,-) nebo knihu poslat na dobírku (+ dobírka 99,- ).


Moje záliba – nezávislé cestování

Mojí „drogou“ je nezávislé cestování, momentálně nejčastěji na kole „s plnou polní“ do různých koutů světa. Nejraději směřuji své výpravy na východ od našich hranic. Ty podnikáme nejčastěji ve dvou s kamarádem Davidem Novotným. Dvou výprav se zúčastnil i legendární brankář Dominik Hašek.

Mezi navštívené země patří Irán, Bhútán, Nepál, Indie, Azerbájdžán, Gruzie, Arménie, Uzbekistán, Kyrgyzstán, Tádžikistán, Ukrajina, Moldavsko, Bělorusko, Jordánsko, Sýrie, Libanon, Maroko, Albánie, Makedonie, Rumunsko, Bulharsko, Jugoslávie, Řecko, Turecko, Kazachstán, Izrael, Palestina, Jižní Korea, Skandinávie, Írán, Omán a Balkán. S báglem na zádech jsem navštívil Severní a Jižní Ameriku, Nový Zéland, ostrovy v Tichomoří (Francouzská Polynézie, Cookovy ostrovy, Fidži, Tonga), Východní a Jihovýchodní Asii.

Zážitky z výprav na kole vycházejí v časopisech Cykloturistika a Lidé a země.

Zážitky z rok a půl dlouhého cestování po třech světadílech s mojí budoucí ženou jsou zachyceny v knize Cestování světem jako předmanželský test.

Další nabídkou jsou cestopisné přednášky spojené s promítáním fotek.  Obsah přednášek zaměřujeme jednak pro školy, tak i pro širokou veřejnost. V případě zájmu nás kontaktujte.

Nabízená témata:

 1. Omámeni z Ománu
 2. Šokující Irán
 3. Krásy i nástrahy blízkého východu – Jordánsko, Sýrie, Libanon
 4. Himálaje na dosah – Bhútán, Indie, Nepál
 5. Pestrá jihovýchodní Asie – Laos, Thajsko, Kambodža, Malajsie, Indonésie, Barma, Filipíny, Jižní Korea, Čína, Mongolsko a Japonsko
 6. Daleký Nový Zéland a exotické ostrovy v Pacifiku – Nový Zéland, Francouzská Polynésie, Cookovy ostraovy, Fidži, Tonga
 7. Za indiány do Jižní Ameriky – Argentina, Uruguay, Paraguay, Brazílie, Bolívie, Peru, Ekvádor, Chile
 8. Kolem sopek a pyramid Střední Amerikou – Panama, Kostarika, Nikaragua, Honduras, Salvador, Guatemala, Belize, Mexiko
 9. Zajímavé postsovětské republiky – Moldavsko, Ukrajina, Bělorusko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Kazachstán, Uzbekistán, Kyrgyzstán, Tádžikistán, Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie
 10. Kopcovitá jihovýchodní Evropa a Turecko – Makedonie, Albánie, Rumunsko, Bulharsko, Turecko
 11. Severozápadní Afrika na písku, trávě i sněhu – Ceuta, Maroko
 12. Svatou zemí – Izrael, Palestina na kole
 13. Na Maltu za aktivním odpočinkem
 14. Norské fjordy
 15. Balkán
 16. S náctiletou dcerou na kolech k Baltu